2. Bio bavlna (Organická bavlna)

Bio bavlna je pohodlnější, měkčí, šetrnější k pokožce a stejně tak k životnímu prostředí. Bavlna používaná k výrobě našeho oblečení je jiná, protože je organická. Od vysazení po sklizeň je pěstována bez hnojení pesticidy a jinými chemikáliemi, k podpoření růstu je využíván pouze kompost a další přírodně získaná hnojiva. Tyto postupy půdu živinově obohacují a zlepšují její celkovou kvalitu, na rozdíl od syntetických hnojiv, využívaných při pěstování konvenční bavlny, které půdu degradují, kontaminují řeky a negativně ovlivňují celé ekosystémy. 

Podpora racionálního hospodaření

S pěstováním organické bavlny souvisí také podpora menších a rodinných farem, věnujících se tomuto typu hospodaření na vlastních pozemcích. Nejenže postupným zvyšováním zájmu o tyto materiály mají větší zisky, ale zároveň se obohacením půdy zvětšuje objem jejich sklizeně a uchovávají půdu v dobrém stavu pro další generace. 

Jistota organického původu a férové výroby

Bavlněné látky použité k výrobě našeho oblečení jsou certifikované celosvětovým standardem pro organické textilie - The Global Organic Textile Standard (nebo-li GOTS) a splňují přísná enviromentání a sociální kritéria. O celém certifikačním procesu se můžete informovat zde

Důležitou součástí těchto kritérií je i etický rozměr. Továrny zpracovávající tato vlákna musejí zaměstnávat pouze lidi, kteří zde pracují z vlastní vůle, platit spravedlivou mzdu a zajišťovat dobré pracovní podmínky. Tyto společnosti také netolerují, ani jiným způsobem nepodporují dětskou práci.

Vzhledem k úsilí, které je během pěstování a následném zpracování organické bavlny vynaloženo je i konečná kvalita tohoto oblečení vyšší, což se projevuje nejen na jeho odolnosti a pohodlnosti, ale dává nám také nezaměnitelný pocit radosti a uspokojení, že naše oblečení bylo vyrobeno eticky a s láskou k přírodě.

 
11.1.2018

UDRŽITELNOU MÓDU